reede, 22. märts 2019

Esimesed õitsejad vol. 2 ehk postitus statistika huvides

Kuna olen viimased paar aastat esimesi õitsejaid järjekorda ladunud, jätkan tradistiooni. Hiljem on tore vaadata, millal mingi taim just õitsema hakkas ja kui vara kevad saabus.

Kolmas koht armeenia sügislill `Tivi` 15. märts


Kui nüüd just mitte arvestada "umbrohtu". Olen jätkuvalt seisukohal, et umbrohi on väga subjektiivne mõiste sõltuvalt sellest, kus mingi tegelane parasjagu kasvama on hakanud. Näiteks antud kasvukohas ei ole lume alt välja sulanud kannike umbrohi, samas võib ta selleks paari kuu jooksul muutuda, kui ma nii otsustama peaksin.


Aga kui isehakanud lume all õitsejad välja arvata, leidsin 18. märtsil aiast päris mitu õitsejat, märtsikellukesed näiteks:


harilik lumikelluke `Blewbury Tart`18. märts


Ka esimene harilik lumikelluke `Wasp` piilus lume alt


Mängisin ettevaatlikult veidi arheoloogi ja ennäe... kuigi on teada, et nad nii teevad, on see lume all õitsemine igal kevadel jätkuvalt hämmastav.


Ka aed-kumekupp `Guinea Gold` oli täiesti olemas22. märts avasid õied lumeroosiddalmaatsia krookus  `Claret`


ja harilik lumikelluke


Väga palju sõltub ikka sellest, kuhu aedniku käsi sibulaid tippinud on, päikselisematele kohtadele sattunud sibullilled ärkavad tunduvalt varem kui need, mis veidi varju jäänud. Aga õitsejaid aias juba on, esimene uimane porikärbes armeenia sügislillel toimetamas - tundub, et aed on ärganud.


2 kommentaari:

  1. Loogiliselt võttes peaks jah päikese käes rutem tulema aga minu topeltlumikellukesed tulid kõige varjulisemas varjupeenra osas :) ju on mingid tegurid veel

    VastaKustuta
  2. sellisel statistikal on jumet! :)

    VastaKustuta