laupäev, 3. juuni 2017

Läks ja laulis - 1. osa

Läks ja laulis see maikuu, möödas ta ongi. Ja kuna ka minu elus on palju hobisid ja huvisid, mille vahel ennast jagada, möödus mai enne kui jõudsin ühegi blogipostituseni. Meenutan siis tagantjärele pilte vaadateski.

Aias oli mai sinilillede kuu, oli karukellade - mu suurte lemmikute, ülaste, juunode, priimulate ja muidugi tulbikuu.

Esimesteks õitsejateks tulpide seas oli neitsitulp - Tulipa polychroma. Üks mu lemmikuid tulpide seas.

Lemmikutest rääkides - ilma karukelladeta ei ole elu, lihtsalt ei ole!

Harilik karukell - Pulsatilla vulgaris `Pinwheel Dark Red`


`Alba`

`Papageno`


Tsiili käest eelmisel aastal saadud seemik


Pärnu taimelaadalt eelmisel aastal ostetud hariliku karukella seemik


pärsia karukell - Pulsatilla albana

Karukellad on mu suur nõrkus, olen neid ka sel aastal juba neli uut juurde saanud. Ning ühest ka ilma jäänud. Talve üle elanud karukell - Pulsatilla turczaninowii läks maikuus siiski välja, õienupud olid juba peal ja puha aga ju need maikuised lörtsisajud olid ikka liiast.

Võsaülased tõin aeda esimest korda eelmisel aastal. Kahtlesin siiani, kuidas neile kõrbeaias meeldima peaks aga vähemalt `Villamaa seelik`on ennast eelmise kevadega võrreldes kahekordseks laiendanud, jagus juba servast sõbrale jagamisekski.


Võsaülane `Green Dream`


Tulbipilte siia väga panema ei hakka, sordid on samad, mis eelmistel aastatel:


No ja priimulad ja nende segaverelised järeltulijad - kriimulad vääriksid tegelikult eraldi postitust... kui nüüd juuni muidugi sama kiiresti käest ei kao kui mai.
8 kommentaari:

 1. Jajah, karukellad, priimulad, sinililled ja ülased :) Ja tulpe peab olema palju:D mai peakski blogivabaks kuuks kuulutama, kesse jõuab :D

  VastaKustuta
 2. Ma just vaatasin, et mais on palju rohkem blogitud kui tavaliselt, sest kpgu rõõmu tahaks ju teistega jagada. Seda Green Dreami on mul kunagi hädasti vaja. Ja kriimulad on alati võrratud.
  Hobisid on nii palju jah ja kõigega tahaks tegeleda, oleks ainult seda va aega rohkem.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aeg on jah kõige olulisem ressurss. Kui Green Dream järgmiseks kevadeks veidi laienema peaks, siis saan sulle näpistada.

   Kustuta
 3. Jaa, palun priimula pilte.:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Elame-näeme, kas juunikuus tuleb postitusi veidi tihedamalt või mitte :)

   Kustuta
 4. Karukellad on tõesti hästi armsakesed. Mul ka nüüd juba tasapisi neid koguneb. Õnnitlused ka sünnipäevalapsele! Ja mõnusaid uusi tegemisi sulle savitamises. Väga toredad on su näputööd!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. On tõesti armsakesed need karukellad. Eestis kasvavad liigid on mul veel puudu, loodusest ju ei too ja aiasõpradel pole näinud.

   Kustuta