pühapäev, 23. aprill 2017

Aprill

Peab ikka paar rida aiapäevikusse ka lisama, enne kui ka aprillikuu mööda lendab. Ilmad on sel aastal jahedad ja heitlikud, kord särab taevas päike, hetk hiljem sajab rahet või vihma. Ainult üks seaduspärasus on seejuures -  kui päev otsa päikselisele ilmale arvuti tagant igatsevaid pilke heitnud aiasõber lõpuks peale tööpäeva lõppu aeda jõuab, võib kindel olla, et ilm on selleks hetkeks alla igasugust arvestust...


Praegu tundubki, et aias on kõik ootel. Esimesed varajased õitsejad nagu lumikellukesed, võrkiirised, lumekupud ja märtsikellukesed hakkavad lõpetama kuid hilisemad ootavad soojemaid ilmu. Vaid lumeroosidel pole praeguse ilma vastu midagi, õitsevad rõõmsalt juba üle kuu aja. Ka Tiilt eelmisel aastal saadud kaukaasia lumeroosi titt on õied avanud. Kirgaslilled ja sillad tunnevad ennast hästi, nii et suur pilt on aias sinine. Sinililled seevastu õitsevad vist veidral kombel enne seda ära kui õied lahti teevad. Praeguste külmade ilmadega on neil õied pidevalt poolavatud, korralikku sinilillepilti on raske teha.

 Esimene võimalus sinilillepildiks avaneski täna, suhteliselt päikselisel pühapäeval. Ja seda kõige tavalisemate "sinilollikestega". Roosad ja valged alles ootavad oma aega. Kaks transilvaania sinilille sorti ei näita veel mingeid elutegevuse märke, kui nad elus on, tuleb ilmselt neile parem koht otsida.  `Harvington Beauty` õitseb aga juba kolmandat nädalat. Kas pole imeline sinine?


Kevadpühadeks sain meeldiva üllatuse õunapuu alt - olin sinna ilma igasuguse lootuseta järgmisel aastal õisi näha, torganud eelmisel kevadel sünnipäevaks kingitud ajatatud poenartsissid. No need pisikesed, mida potiga lillepoes müüakse. Kui läksin õue, et paremas valguses Linda ja Kaisa värvitud pühademunadest pilti saada, hakkas aga silma, et õunapuu all midagi kollendab.

Nüüdseks on oma õied avanud ka rohevahetuse varajased kollased, õigemat nime ma neil kahjuks ei tea.


Kivila asukatest on peale võrkiiriseid kõige varajasem punane nõmmkann.


Kuna külm ilm väga aeda ei meelita olen päris palju ka keraamikat teinud. Tegin saviasjadele eraldi lehe Näoraamatusse, kel huvi võib kiigata aadressile https://www.facebook.com/savisosinad.
 Kuusega tasse olen nüüd juba kaks tükki teinud ja ilmselt tuleb veel, mis teha kui lapsepõlvemetsad meelde tulevad.

18 kommentaari:

 1. sinu kuusega tassid on selline tase, et õigeid kiidusõnu lihtsalt enam pole :), sinilollikesed on jah sel aastal sellises kausiseisus enamasti ja kuna küll minu muru selliseks siniseks saab ?, lausa kadedaks teeb :D

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Aitäh, olen ise ka nende tassidega rahul :) Ja küll sillad sinise muru eest hoolitsevad, anna vaid aega...

   Kustuta
 2. Nõmmkannile on see koht nagu loodud. Keraamika on sul nii uhke, et võid vabalt poe avada.:)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Poe avamise juures on see viga, et siis peaks sellega ka pidevalt tegelema. Mul on küll aega ja tahtmist keraamikat teha, mitte aga pidevalt turundusega tegeleda. Veidi proovisin etsy näitel aga tundsin, et see pole minu jaoks. Tähtsamad asjad jäävad selle arvelt tegemata ja märkamata.

   Kustuta
 3. Kas soetasid mitu nõmmkanni või jagasid või külvasid?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ei soetanud, hamsterdasin paar aastat tagasi tutsaka Mildalt. Tutsakas läks talvega välja. Eelmisel kevadel aga leidsin kolm seemikut. Nii et külvasid nad ennast ise.

   Kustuta
 4. Kõik õiekesed on ilusad. Aga üle kuusekruusi pole midagi.

  VastaKustuta
 5. Meil nartsisse veel küll ei ole. Aga jah, käsitööd hobina põhitöö kõrvalt müües tõesti turunduseks aega pole, ma ise hetkel ikka veel kristallivaimustuses, aga internetis müümiseks küll aega pole. Tootefotod ja kõik see kamm.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. No täpselt, kõik see aeg tuleb ju millegi arvelt võtta - olgu siis pere, käsitöö, aia või une. Pildistan ma kõik asjad üles nagunii sest nii on endal hea ülevaade olemas.

   Kustuta


 6. Me peame hakkama kanne vahetama :) Kuigi sul on vist kõik olemas, mis mulgi. Eks siis võib pulsatilladele üle minna või kivirikele. :) Pisike mudru on nii armas.

  Ma olen ka väga kuusekruusi fänn :)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Igasuguseid kanne on nii palju, et vaevalt mul kõik on, Sul punane puudu?

   Kustuta
  2. punane on puudu jah :)

   Kustuta
 7. Käisin fb ja instagrammis hiilimas põnevaid keraamilisi tegemisi. Ilusad ehted. Portselansavil ilusad pildid. Kruus on vägev ja aus. Kevadet ikka ootame.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ei pea üldse hiilima, võib täitsa avalikult külastada ;) Suur tänu heade sõnade eest!

   Kustuta
 8. Nõmmkannid ikka nii armsad. Ja muidugi su näputööd ka. Väga tore, et oled leidnud , millega ennast ja teisi rõõmustada :)

  VastaKustuta